
Na dziś przygotowałem tylko jedno spotkanie głównie przez to, że polskie buki się mocno schytrzyły i z dodatkowych typów nie ma czasu map, a nawet ilości pokonanych smoków. Niestety 1-2 oferta dziś na kolana nie powala i dlatego jedno spotkanie, ale według mnie niezwykle ciekawe, bo szczególnie TSM fatalnie rozpoczęło Spring Split i zaczyna się tam robić gorąco.
Najpierw ponad godzinna gra na Immortals, gdzie przegrali mając 4/0/4 Sennę, co według mnie jest naprawdę dużą sztuką i sam Kobbe powinien tę grę ugrać. Potem dość spodziewana wtopa na Team Liquid. Mimo aż trzech zmian i ściągnięcia Dardocha, Kobbe i Biofrosta to według mnie TSM dalej ma beznadziejną ekipę i właściwie zostawiłbym tam tylko Kobbe i na nim zbudował skład już dawno pożegnałbym legendarnego Bjergsena, który jest tam już od sześciu lat, ale 2-3 lata temu przestał się rozwijać, a raczej zaczął się zwijać.
Evil Geniuses to oczywiście nowa organizacja na scenie LCS dlatego też cały skład jest nowy i na pewno to najciekawsza mieszanka jaka jest w Ameryce na górze Kumo, w lesie Svenskeren, na środku Jiizuke oraz na dolnej alejce Bang i Zeyzal. Bardzo fajne połączenie i szczególnie silna dolna alejka, w końcu jest tam ex mistrz świata. Na chwilę obecną brak trochę zgrania i choć udało się wygrać na 100 Thieves to wczoraj wręcz niewytłumaczalna porażka na Golden Guardians, gdzie mieli kontrolę i nafeedowanego Aatroxa.
Jednak widać, że EG mimo jeszcze błędów komunikacyjnych gra bardzo agresywnie i nie boi się podejmować ryzyka, z kolei TSM na chwilę obecną grają naprawdę słabo i statycznie. Choć cała Ameryka zwykle wygląda bardzo defensywnie to TSM wygląda tak, że w ogóle nie chcą podejmować ofensywnych zagrań. Nie wiem czy to kwestia marki organizacji, czy trenera, ale zawodnicy przechodzący do TSM wyglądają potem dużo gorzej i na razie od 2-3 to się mocno potwierdza. Tutaj myślę, że tylko naprawdę duże błędy Evil Geniuses mogą dać pierwszą mapę dla TSM. Wydaje mi się, że jest duża przewaga na dolnej alejce, ale i na górze na korzyść EG dlatego też wchodzę w nich z 75% prognozą.
Mecz | Typ | Kurs | Bukmacher |
Evil Geniuses – Team SoloMid | 1 | 2.10 | STS |
Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;