Bukmacherzy przyciągają klientów promocjami, a najbardziej popularna ich forma to bonusy. Operatorzy zakładów bukmacherskich proponują bonusy na start, bez ryzyka czy cashback. Czasem trzeba podać kod promocyjny, by skorzystać z oferty, ale często wystarczy tylko spełnić warunki, a bonus zostanie przypisany do konta. Jakie są typy bonusów bukmacherskich

Bonusy bukmacherskie – kiedy można je otrzymać?

Bonusy można podzielić na różne rodzaje, wedle m.in. kryterium tego, kiedy można je odebrać. Najbardziej powszechne będą tutaj bonusy na start czy też powitalne. Znajdziesz je u każdego buka. To oferty kierowane do nowych graczy, którzy dopiero założyli konto. Dzięki atrakcyjnemu bonusowi na start bukmacherzy kuszą nowych użytkowników. Wielu z nich zakłada konta u każdego operatora, by po kolei zgarniać bonusy. Co ważne, taki bonus przysługuje graczowi tylko raz. Przypisane są one do konta z e-mailem lub do adresu IP i tego systemu nie da się oszukać.

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Zakład bez ryzyka 200 PLN (kod: KODBET) – www.betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl

Po odebraniu bonusu na start użytkownik może liczyć jeszcze na inne promocje. Przykładowo oferty cykliczne, czyli bonusy dawane co poniedziałek, co środę, w każdy weekend etc. Zachęcają do obstawiania konkretnego dnia – najczęściej to dzień mniejszych obrotów dla buka, dlatego stara się namówić użytkowników do kupna kuponów. 

Inne rodzaj promocji to stałe, czyli obowiązujące cały czas. Przykładowo, ilekroć obstawisz kupon za daną sumę, możesz liczyć na promocję. Nie będzie to ograniczone czasowo czy przypisane do jednego dnia.

Wreszcie wyróżnić można bonusy specjalne, oferowane przy okazji dużych wydarzeń sportowych jak Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej czy jakichś świąt, np. Halloween, Boże Narodzenie. Mają charakter jednorazowy.

Rodzaje bonusów

Zasadniczo wszystkie powyższe bonusy mogą przyjąć formę bonusu bez depozytu, od depozytu czy cashbacku. To trzy typowe rodzaje bonusów bukmacherskich, które różnią się warunkami, jakie trzeba spełnić, by je otrzymać.

  • Bonusy bez depozytu, czyli freebety

Gratka, na którą polują fani obstawiania zakładów bukmacherskich. Aby dostać taki bonus, nie trzeba deponować żadnych środków. Wystarczy założyć konto, a dana kwota zostanie do niego przypisana i można ją wykorzystać na kupno kuponu – bez ryzyka i bez straty w razie przegranej. Nie jest to często oferowany bonus, a jeśli już to na niewielkie kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych. To jednak zrozumiałe, bo bukmacherzy chcą w końcu zarobić, a nie rozdawać gotówkę za nic…

  • Bonusy bukmacherskie od depozytu

Powszechna forma bonusu, która przynosi korzyść i graczowi, i operatorowi. Aby uzyskać dodatkowe środki do obstawiania użytkownik musi wpłacić depozyt. Następnie bukmacher dodaje bonus w postaci np. 50%, 75%, 100% wpłaconej kwoty depozytu. Działa to zatem na zasadzie, ze im więcej się wpłaci, tym więcej się zyska. W ten sposób bukmacher namawia użytkownika do deponowania coraz większych sum. Bonusy są jednak zawsze ograniczone także maksymalną kwotą np. 2000 zł. Oznacza to, że przy bonusie 100%, najwięcej zyskasz, wpłacając 2000 zł. Większych kwot operator nie będzie już podwajał.

  • Zakłady bukmacherskie bez ryzyka, czyli cashback

Cashback to zwrot gotówki na konto, czyli taki rodzaj zakładu bez ryzyka. W tego typu promocji operator oferuje zwrot środków wydanych na kupon w razie przegranej. Tutaj też najpierw trzeba wpłacić depozyt i obstawić kupon, by skorzystać z tej promocji. Co więcej, często cashback jest ograniczony kwotowo, np. zwrot dotyczy jedynie 15% wydanej kwoty.

Sposób otrzymania bonusów

Bonusy bukmacherskie mogą być przypisane niejako automatycznie do konta – najczęściej dzieje się tak w razie bonusów na start. By ułatwić ich odbiór, wystarczy założyć konto i gotowe. Czasem konieczne jest kliknięcie zgody do otrzymania bonusu. Bardzo rzadko trzeba zagadać z obsługą klienta, by otrzymać bonus, bo to dość uciążliwa forma otrzymywania bonusów.

Bonusy cykliczne czy specjalne niejednokrotnie wymagają wpisania danego kodu promocyjnego np. w miejscu wpłaty depozytu, by zostały aktywowane.

Wybór najlepszego bonusu

Jak wybrać najlepszy bonus bukmacherski? Oferty operatorów różnią się kwotami bonusów, ale też warunkami ich przyznania – na to trzeba mocno zwracać uwagę, bo to, co napisane małym drukiem, może mieć duże znaczenie. Sprawdzaj zawsze:

  • kwotę maksymalną bonusu,
  • procentową kwotę bonusu czy cashbacku,
  • minimalną wymaganą wpłatę,
  • minimalny kurs kuponu,
  • minimalny kurs pojedynczego zdarzenia,
  • typy zakładów kwalifikujące do promocji.

5 / 5. Ocen: 1

betfan kod promocyjny
Poprzedni artykułTypy bukmacherskie – jak z nich korzystać?
Następny artykułGwarantowane 200 PLN na Wimbledon od eWinner
Legalni bukmacherzy online, promocje i bonusy za darmo od najlepszych w Polsce bukmacherów internetowych. Typy bukmacherskie i analizy esportowe za darmo.