
W weekend w chińskich rozgrywkach LPL dojdzie do dwóch hitowych starć, gdzie zmierzą się ekipy z top 4 i takimi niewątpliwie są Top Esports jak i Invictus Gaming. Trochę nie dowierzałem jak zerknąłem na kursy i aż tak dużą rozbieżność w nich. W końcu zmierzą się ze sobą ekipy, które w tamtym roku pokazały genialne best of five w spotkaniu o awans na Mistrzostwa Świata i tam o jedną mapę lepszy był zespół IG, który pojechał do Europy bronić tytułu, lecz odpadł w półfinale.
Od tamtego starcia minęło już parę miesięcy i doszło do kilku zmian w obu ekipach. Invictus Gaming kompletnie przebudowało swoja dolną alejkę i duet JackeyLove&Baolan został zastąpiony przez Puff&Southwind. Oczywiście taka zmiana musi być na minus choć wyniki IG na razie ich bronią, ale czy oby na pewno? Owszem są liderami z 5-0 i 10-3 w mapach, ale jeszcze przed przerwą zwycięstwo Na FPX wręcz podarowane przez obecnych Mistrzów Świata. Po przerwie doszły też stracone mapy na Rogue Warriors czy LGD i ogólnie już na RG mieli masę szczęścia, że nie przegrali.
Jednak zdecydowanie większe problemy po wznowieniu rozgrywek miał Top Esports, bo już na 'dzień dobry’ przegrali na Royal Never Give Up oraz LGD Gaming i to 2x 0:2. Oglądałem te starcia i łapałem się za głowę co wyprawia ekipa budowana po to by wygrać split w LPL. Kompletnie nieprzygotowane akcje, zbyt duża agresja i lekceważenie rywali szczególnie we wczesnych etapach gry. Potrafili do 10 minuty mieć już za sobą po dwa teamfighty 5 vs 5 na dolnej alejce, gdzie po przegranym pierwszym natychmiastowo pakowali się w następny, który też przegrywali i jedyną osobą, która wyglądała dobrze był oczywiście Knight.
Co ciekawe w spotkaniu na Vici Gaming pierwsza mapa wyglądała… identycznie jak te cztery po wznowieniu, ale potem chyba w końcu coś zrozumieli i trochę ogarnęli tę over agresję. Na wyniki nie trzeba było długo czekać, bo następne dwie mapy na VG zamknęli w zaledwie 52 minuty łącznie. Potencjał w Top jest niesamowity i jeśli nie robią jakiś głupot są w top 3 najlepszych ekip w Chinach. Czeka nas kapitalny pojedynek Rookie vs Knight, gdzie Rookie jeszcze rok temu był uznawany za najlepszego midlanera na świecie, a teraz wielu tak mówi i Rycerzu. Patrząc na te spotkanie widzę przewagę na górnej alejce dla IG, ale lekką przewagę dla Top na środku i dolnej alejce. Zostaje las, w którym zmierzy się Karsa z Ningiem/Leyanem tutaj nie można dać nic innego jak typowy rzut monetą 50/50 i taka właśnie jest moja prognoza na ten mecz tu nie ma faworytów. Idąc prostą matematyką na to, że Top Esports wygra chociaż jedną mapę prognoza to 75%.
Mecz | Typ | Kurs | Bukmacher |
Top Esports – Invictus Gaming | 1 | 3.53 | STS |
Top Esports – Invictus Gaming | 1 (+1.5 map) | 1.90 | STS |
Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;